Вся правда про каву, користь та шкода для організму людини
Кава шкідлива чи корисна? Справжні поціновувачі цього смачного та ароматного напою навіть не задаються цим питанням. Проте є й така категорія людей, які не поділяють захоплення, оскільки побоюються несприятливого впливу кави на організм людини, зокрема на серцево-судинну та нервову системи. Перш ніж прийняти рішення про включення кавового напою до свого денного раціону рекомендовано розібратися з користю та шкодою, які він приносить. Безперечною думкою є те, що кава дає заряд енергії та бадьорості, і при малому добовому споживанні абсолютно не шкодить організму. Далі у статті про все про каву – користь та шкода.
Підбадьорливий ефект має кофеїн, який є основною складовою напою. Ця речовина короткочасно:
- стимулює активність мозку;
- покращує концентрацію уваги;
- підвищує витривалість.
Такий стан проходить досить швидко, тому люди споживають кілька чашок на день. Це не тільки призводить до звикання, а може викликати негативні наслідки для організму. Східні товари інтернет магазин «Гріда» пропонує недорого, в тому числі і каву.
Корисні властивості кави здоров'я: правда чи вигадка
Яка користь від кави таки існує? Давайте разом розберемося у цьому питанні. Кавовий напій містить безліч вітамінів і мікроелементів, яких потребує наш організм. Антиоксидантами, що уповільнюють процеси старіння, що сприяють зміцненню серцево-судинної системи, поліпшенню зору, є вітаміни Е та А. Аналогічну дію мають флавоноїди, кофеїн. Важливим мікроелементом є магній. Оскільки він входить до складу нервових волокон, при дефіциті магнію спостерігається:
- тривожність;
- проблеми зі сном;
- судоми верхніх та нижніх кінцівок.
Калій та залізо, що входять до складу кави, регулюють роботу серця, покращують кровообіг. Напій не підвищує артеріального тиску, тому його не заборонено пити при гіпертонії. Крім того, до складу кави входять вітаміни групи В, які сприяють покращенню пам'яті, уваги, мислення.
Кофеїн прискорює процес метаболізму, тому можна вживати напій при схудненні. Однак дієтологи не рекомендують зловживати кавою по-турецьки, купити яку можна у нас в компанії, оскільки вона викликає почуття голоду. Без шкоди можна пити не більше двох чашок ароматного кавового напою.
Цікаві добавки
Найпоширенішою добавкою є молоко, яке пом'якшує смак кави. Однак існують і цікавіші варіанти, наприклад, кавовий напій з додаванням лимона. Такий склад славиться ефектом, що бадьорить, тому краще його пити з ранку для приведення організму в тонус. У лимоні міститься велика кількість вітаміну С, що сприяє зміцненню імунної та серцево-судинної систем. Також для отримання унікальних смаків кави можна змішувати з такими продуктами:
- Кардамон. Напій з цією пряністю надає заспокійливий вплив. Важливо враховувати, що така комбінація має різкий аромат та смак, тому оцінить її не кожен.
- Імбир. Продукт ефективно відновлює організм після фізичних навантажень, підвищує опірність інфекційним захворюванням.
- Мед. Покращує смакові якості напою, збільшує імунітет.
Вибір добавок є індивідуальним процесом, тому однозначних думок щодо цього не існує.
Користь і шкода меленої кави для організму людини
Для приготування напою використовують порошок обсмажених зерен. При цьому не обійтися без турки чи кавомашини. Користь кави дослідженнями доведена. Натуральний кавовий напій з багатим складом благотворно впливає на організм. Наприклад, калій та магній регулюють роботу серця та судин, антиоксиданти захищають від негативного впливу вільних радикалів.
До 16 років пити каву Мехмет Ефенді, купити яку пропонує наш магазин, можна в дуже обмежених кількостях, оскільки молодий організм дуже вразливий до дії кофеїну. При зловживанні може виникнути безсоння, тривожність, проблеми з травленням. Важливо орієнтуватися на реакцію свого організму та відмовитися від кави у разі негативних проявів.