Що краще пити чай чи каву? Який напій благотворніше впливає на наш організм?
Шанувальники кави та любителі чаю часто сперечаються між собою, з'ясовуючи, який із напоїв кращий. Що цікаво, звичайні споживачі рідко вплутуються в суперечку, розуміючи, що кожен із цих напоїв має свої переваги. Як правило, перевага залежить від індивідуальних пріоритетів, пов'язаних з тими чи іншими властивостями кави та чаю. Що краще пити чай чи каву – дізнаємося із статті.
Вплив на організм
Що краще пити з ранку, чай чи каву, щоб досягти бадьорого самопочуття і не нашкодити здоров'ю? Щоб вирішити це для себе, варто ознайомитись із науковими дослідженнями та звернути увагу на власні відчуття.
Переваги споживання кави для організму:
- згідно з медичними дослідженнями, споживання натуральної кави зменшує ризик захворювання Паркінсона;
- кофеїн знижує ймовірність розвитку сечокам'яної хвороби;
- серед любителів кави набагато менше людей, які страждають на діабет;
- кофеїн зменшує ризик розвитку пухлин, особливо в товстій кишці, сечовому міхурі та печінці.
Позитивна дія чаю на організм:
- перевага чаю, порівняно з кавою, полягає в тому, що навіть при інтенсивному споживанні кальцій не вимивається з кісток;
- чай сприяє нормалізації кров'яного тиску, а також міцності та еластичності артерій;
- як і кава, зелений чай зменшує ймовірність розвитку сечокам'яної хвороби;
- регулярне споживання зеленого чаю є профілактикою хвороби Альцгеймера.
Купити турецький чай можна у нашому онлайн магазині.
Заряд енергії: у чому більше кофеїну чай чи кава
Що краще бадьорить, чай чи каву? Обидва вони містять кофеїн, який сприяє бадьорості, концентрації, покращенню працездатності, але у каві цієї речовини більше. Східні магазини пропонують каву та чай різної міцності, що пов'язано із вмістом кофеїну у певному сорті.
Під впливом кофеїну в організмі виробляються наступні гормони:
- Адреналін – створює відчуття бадьорості, сприяє психічній та фізичній активності. Однак незабаром це змінюється зниженням тонусу, млявістю та втомою.
- Дофамін – викликає почуття задоволення, комфорту, ейфорії. Це нейромедіатор, який при тривалому та надмірному споживанні може викликати звикання.
- Кортизол – служить адаптації організму до зовнішнього середовища. Активізує мозкову діяльність, регулює рівень глюкози, тиск та пульс. При його надмірній кількості тиск підвищується, з'являється безсоння, дратівливість, стомлюваність.
Що корисніше за каву чи чай
Крім кофеїну, у чаї містяться таніни та дубильні речовини, вітаміни груп В, С, Р, а також цінні мінеральні елементи – калій, кальцій, магній, фосфор, залізо та інші.
У каві також є калій, магній, вітаміни групи і цінні речовини антиоксиданти. Натуральна мелена кава містить більше мікроелементів, ніж розчинна, тому корисніша для організму. Щоб купити каву по-турецьки в Україні, загляньте в наш інтернет-магазин: ви знайдете тут найкращі натуральні бленди за доступною ціною.
Крім того, кава сприяє кращому жироспаленню, підтримує рівень глюкози в крові та зменшує почуття голоду. Це важливі властивості для тих, хто прагне схуднути та дотримується дієти.
Аргументація любителів
Як правило, любителі чаю висувають головним аргументом на користь напою його багатий склад, тонізуючі властивості та нешкідливість для організму.
У свою чергу шанувальники кави посилаються на чудовий смак та аромат, ефект бадьорості та певну користь для організму.
Протипоказання
І чай, і каву не рекомендується вживати більше норми. Особливі протипоказання стосуються людей із хворобами серця та підвищеним тиском: при таких захворюваннях необхідно звести споживання кофеїну до мінімуму або взагалі від нього відмовитись. Що шкідливіше за чай чи каву – вирішувати вам.