10 корисних порад, як використовувати кавову гущу
Для багатьох людей ранок починається з чашки ароматної кави, що бадьорить, яка заряджає енергією і допомагає налаштуватися на новий день. Ранкова кава – не просто напій, а якийсь ритуал з індивідуальними для кожної людини особливостями. Однак у будь-якому разі після його приготування залишається гуща, яку багато хто просто викидає. Давайте розберемося, як використовувати макуху від кави, щоб отримати додаткову користь від цього унікального продукту. Замовити східні продукти з доставкою можна на нашому інтернет-магазині.
Як використовувати кавову гущу
Доглядаємо шкіру
З кавової гущі виходить чудова маска-скраб для шкіри обличчя та тіла. Вона покращує циркуляцію крові, сприяє оновленню шкіри та покращенню кольору обличчя. Просто додайте до кавової гущі трохи сметани і нанесіть на шкіру тонким шаром. Через п'ять хвилин починайте масажувати, а ще за хвилину змийте водою. Інші варіанти масок з кави нижче у відео.
Освіжаємо повітря
Якщо не знаєте, куди подіти каву, просто залиште її на кухні у відкритій ємності. Гуща поглине неприємні запахи та наповнює приміщення кавовим ароматом.
Чистимо посуд
Кавовим макухою можна замінити хімічні абразиви і отримати натуральний засіб для чищення. Воно чудово впорається зі стандартними забрудненнями на посуді, а ви будете впевнені у безпеці.
Упорядковуємо рушники
На кухонних рушниках часто з'являються плями, які не випрати. Проте їх можна зафарбувати, виваривши рушники у кавовій гущі.
Реставруємо меблі
За допомогою кавової гущі можна замаскувати подряпини на дерев'яних меблях, пофарбувавши їх у деревний відтінок.
Нейтралізуємо запах часнику
Не знаєте, як ще як використовувати спиту каву? Після очищення та нарізки великої кількості часнику різкий запах надовго в'їдається у шкіру рук. Щоб усунути його, потріть руки кавовою макухою – отримайте не лише приємний аромат, але й ефект скрабу.
Запікаємо кавове м'ясо
До свята можна запекти свинину за новим рецептом. Змішайте кавову гущу з імбиром, чорним перцем і сіллю, а потім натріть м'ясо і залиште на дві-три години в холодильнику. Потім м'ясо потрібно обсмажити на сковорідці та запікати у духовці близько п'ятдесяти хвилин під фольгою. Іноді діставайте м'ясо і поливайте стікаючим соком.
Посипаємо замерзлі доріжки
Як використовувати залишки кави? Якщо в кавомашині залишилося чимало макухи, його можна використовувати для посипання доріжок взимку в саду або у дворі. На посипаних коричневим макухою доріжках лід швидше розтане, оскільки сонце інтенсивніше нагріває темні ділянки землі.
Відважуємо кішок від квіткових вазонів
Деякі коти люблять розривати землю в горщиках квітів і відвадити їх буває непросто. Ще гірше, якщо домашній улюбленець вирішує користуватися квітковим вазоном замість лотка і регулярно «удобрює» кімнатні рослини. Можна спробувати замульчувати землю в горщику кавовим макухою: у багатьох випадках специфічний запах ламає котячі плани і змушує вихованця забратися.
Готуємо компост
Що можна зробити із кавової гущі? Якщо у вас є сад або город, ви точно знаєте ціну хорошому компоста. В ідеальній суміші крім кавової макухи можна використовувати листя, траву, гілки, сіно, гній, харчові відходи. Причому частка макухи у загальному складі має перевищувати однієї п'ятої частини. На дозрівання компосту йде приблизно півтора місяці. Для кращого ефекту масу потрібно перемішати, проткнути в кількох місцях, забезпечуючи повітрообмін і не допускати пересихання – зволожувати час від часу.
Щоб порадувати себе ароматною східною кавою, загляньте в каталог нашого магазину. Тут можна знайти найсмачніші бленди, купити кавоварку по-турецьки, турку та багато іншого. Наші товари допоможуть вам приготувати чудову турецьку розчинну каву для себе, рідних та друзів, а що можна зробити з гущею ви вже знаєте.