Три оригінальні рецепти кави: з маслом, штучною крема та спеціями
Якщо вам набридла класика, пропонуємо оригінальні рецепти кави з різних країн, а також цікаві факти з історії їх створення. Познайомтесь з тибетським напоєм Butter coffee, кубинським Cafe cubano і мексиканським Café de olla - всі троє варті найпильнішої уваги.
Тибетська кава з маслом
Якщо ви любите незвичайні кавові напої, рецепти з маслом доповнять вашу колекцію. Тибетський Butter coffee готують з вершковим маслом – у ньому багато жирів, але немає вуглеводів (якщо не додавати в напій цукор). Вперше масло додали до кави ще в дев'ятому столітті в Ефіопії. Після цього рецепт поширився різні країни, включаючи Індію, Тибет, Сінгапур.
Існує кілька популярних способів приготувати каву по-тибетськи, але суть їх одна: міцний напій змішують із вершковим маслом та збивають за допомогою блендера. Виходить напій з багатою піною, схожий на латте, при цьому масло не піднімається на поверхню.
З Тибету смачний напій із кави з маслом потрапив до Америки - його привіз гендиректор Bulletproof Дейв Еспрі. Популяризуючи напій, Дейв акцентував на його унікальних властивостях: заряджати енергією, покращувати самопочуття, підвищувати концентрацію, розганяти метаболізм, сприяти схуднення.
Кубинська кава з цукром або штучною крема
Як зробити дуже смачну каву з пінкою? Відповідь на це запитання знають кубинці та американці. Cafe cubano з'явився на Кубі, а у шістдесятих роках став популярним в Америці. Сьогодні його із задоволенням п'ють у багатьох країнах світу, особливо у тих районах, де є кубинське населення.
Якщо ви шукаєте прості, але цікаві рецепти кави, обов'язково використовуйте Cafe cubano. Вам знадобиться міцна кава темного обсмажування та коричневий цукор. Останній покладіть у чашку та збийте з декількома краплями кави, вийде штучна пінка або крема. Потім додайте її в окрему чашку з кавою.
Рецепти смачної кави мексиканської зі спеціями
Традиційний напій Café de olla у Мексиці готують зі спеціями у горщику з глини. У перекладі з іспанської назва так і звучить «з горщика». Завдяки глині кава набуває специфічного аромату, а крім того, глиняний посуд чудово зберігає тепло.
Вважається, що Café de olla виник 1910 року з початком мексиканської революції. Оскільки солдатам доводилося розігрівати каву кілька разів, вони додавали в напій спеції, щоб поліпшити смак.
Сьогодні рецепти незвичайної мексиканської кави можуть бути різними - залежно від регіону і навіть окремої сім'ї. Багато родин пишаються своїм унікальним рецептом та передають його від батьків до дітей.
З чим можна варити каву по-мексиканськи? Як правило, у рецепті завжди є тростинний цукор, а також гвоздикові зірочки та кориця. Жителі півдня люблять додавати в напій аніс і цитрусові - лимонну та апельсинову цедру.
Процес приготування простий: спочатку потрібно закип'ятити воду із прянощами, а потім додати до неї міцну каву. Однак у Мексиці можна зустріти різні варіації: наприклад, в одних регіонах цедру додають наприкінці приготування, в інших загортають усі інгредієнти в тканину та заливають окропом.
Як і в багатьох інших країнах, у Мексиці фірмова кава вважається справжньою традицією та частиною національної культури. Його асоціюють з домашнім теплом, близькими людьми, дружніми стосунками та сімейним дозвіллям.
Кава як історична пам'ятка
Традиційні старовинні напої не можуть похвалитися такою популярністю як універсальні еспресо, латте або американо. Проте є цінними історичними пам'ятками, провідниками у культуру тієї чи іншої країни. Ці рецепти необхідно дбайливо зберігати і частіше за ними готувати, не допускаючи зникнення традицій.