У чому особливість турецького чаю?
Чай, по праву, вважається одним з найпопулярніших напоїв світу. Його заварюють люди різних національностей і вікових груп, а також використовують у легендах, він чудово втамовує спрагу і зігріває в холод. За статистичними даними, кожен громадянин Туреччини щороку вживає понад два кілограми сировини. Завдяки унікальним складам та смакам напій імпортується Пакистаном, США, Україною, Великобританією, Саудівською Аравією та ще 111 країнами світу.
Чим турецький чай відрізняється від звичайного?
До 19 століття чайне листя завезли до Туреччини зі Сходу. З часом місцеві жителі почали вирощувати вічнозелені рослини самі. А ще через деякий час вивели нові сорти. Це дало їм змогу зайняти почесне місце у десятці світових виробників.
Експерти виокремлюють цей чай з кількох характерних особливостей:
- Дрібний помол оптимізований для заварювання.
-
Особливий метод заварювання - для отримання напою з ідеальним смаком і ароматом викрпистовують подвійний турецький чайник. Така посуда дозволяє легко заварити напій з традиційним смаком і максимальною кількістю корисних речовин.
-
Плантації не обробляються пестицидами та хімічними добривами;
-
У промисловості не використовують ароматизаторів та віддушників.
Чим корисний турецький чай?
У сировині містяться феноли та антиоксиданти, які поглинають і виводять вільні радікали з організму. Напій середньої міцності не тільки задовольняє спрагу, але й усуває жар, зміцнює імунітет, знижує рівень холестерину в крові, поліпшує обмін речовин. Науково доведено, що регулярне вживання якісного чаю знижує ризик серцевих приступів, інсульту та діабету. А ще його пов’язують з довголіттям. До складу якісного продукту входить йод, нікотинова кислота, вітаміни C, D, E, які забезпечують організм важливими компонентами.
Який смак турецький чай? Правильно приготовлений напій має вишуканий, терпкуватий смак. Найчастіше туристам пропонують трохи розбавити напій та додати цукру. У Туреччині ж традиційно вважають за краще пити нерозбавленим.
Як правильно заварювати турецький чай?
Ви будете здивовані, але 60% людей заварюють чай неправильно. Існують особливості, пов’язані з приготуванням напоїв, залежно від складу та смакових якостей. Ці знання допоможуть вам зрозуміти, як приготувати турецький чай вдома і вразити близьких людей цікавим смаком.
Як ми згадували вище, для приготування напою краще використовувати подвійний турецький чайник.
- У нижній чайник наливаємо воду і ставимо на плиту.
-
У верхній засипаємо приблизно дві столові ложки сухої заварки;
-
Коли вода гріється, чайні листки нагріваються і починають відкривати свої ароматні якості.
-
Після закипання слід залити заварку з верхнього чайника тонкою струйкою кип’ятка, акуратно покачуючи. Рівномірно розподіляти воду.
-
Після цього нижній чайник наповнюємо водою і поставимо девайс на вогонь. Поки вода в ньому закипає, у верхньому заварюється напій.
-
Після закипання води потрібно зменшити вогонь до мінімуму і залишити варитися ще на 15 хвилин.
У готовому напої всі чаїнки повинні опуститися на дно. Після цього можна розлити чай по чашках.
Який турецький чай найкращий?
- Çaykur (Чайкур). Відрізняється смаком і насиченим ароматом. Компанія виробляє товари з 80-х років 20 століття. Сировину вирощують без пестицидів та хімічних добрив. Обробляється і ферментується за класичними турецькими технологіями. При цьому зберігається неймовірний смак, аромат і вітаміни. Виробник контролює сировину на кожному етапі - від збору до упаковки в тару. На сьогоднішній день турецький чай Чайкур відомий в усьому світі. Його купують вдома і подають як сувенір для близьких людей.
-
Гранатовий чай Çaykur. А ви знаєте, чим корисний турецький гранатовий чай? Окрім унікального смаку, аромату та рубинового кольору, напій багатий на вітаміни та мінерали. Він чудово втамовує спрагу, знижує рівень холестерину, вказує на брак крові, застуди та кишкові захворювання.
-
Doğuş. Бюджетніший, але не менш смачний продукт, багатий на вітаміни і мінерали. На ринку можна побачити чорний і зелений варіант.
-
Karali. Ще одна торгова марка за доступною ціною. Відзначається приємним смаком і ароматом.
Ми познайомили вас із видами, особливостями і правилами заварювання чаю. Сподіваємося, що ця стаття полегшить вибір і приготування класичного напою.