Турецький чай Caykur (Чайкур) види: де росте кожен сорт і як правильно читати назви?
Caykur – це турецька компанія з виробництва чаю, яка за 70 років на ринку завоювала неймовірну популярність серед споживачів. Під ім'ям бренду працює понад 50 фабрик, які забезпечують чаєм більшу частину населення Туреччини. Фахівці компанії Caykur уважно стежать за кожним етапом виробництва чайної сировини. Вирощують, збирають, сушать і упаковують чайні листи з виконанням чітких правил, тому продукція виходить смачною, ароматною і корисною.
Чому варто замовити справжній турецький чай?
Турецький чай – це унікальний напій, який вирізняється низкою особливих смакових якостей. Фахівці в галузі вивчення цього напою по-різному ставляться до процесу вирощування чайного листя. Не всі вважають правильним використання добрив неорганічного типу в мінімальній кількості. Величезний плюс такого продукту – в ньому майже немає кофеїну. Після такого чаювання буде оптимальний приплив сил і бадьорості. Чим міцніший напій, тим більше в ньому кофеїну і тим більш насиченим є його колір і смак.
Які бувають сорти турецького чаю Caykur?
У магазинах чай Чайкур представлений у великому асортименті. Тим, хто ще не знайомий з продукцією компанії, варто перед покупкою з нею ознайомитися.
Листя вирощують, не використовуючи добрив, саме на цю особливість виробник звертає найбільшу увагу покупців. Смакові та ароматичні нотки турецького напою впізнає кожен його поціновувач. Caykur – це лідер з виробництва чорного чаю в Туреччині. Більшість сімей у цій колоритній країні заварюють саме цей напій вже не один десяток років. Турецький чай Чайкур можна купити в магазині навіть у фасуванні по 5 кілограмів.
Основні сорти Caykur:
-
Rize (Різе). Класичний варіант без добавок і ароматичних підсилювачів, чорний стриманий смак. Продукт, вирощений в околицях міста Різе, що розташоване на Північному Причорномор'ї.
-
Alttınbaş (Алтинбаш). Чай з особливим ароматом і смаком, яскравий, терпкий і насичений, який вирощують без пестицидів та інших агрохімікатів. Природний захист чаю – снігова ковдра. Плантації Алтинбаш розташовані вздовж Південного чорноморського берега.
-
Filiz (Філіз). Сорт, зібраний із верхніх листочків і бруньок кущів на сході чорноморського узбережжя країни. Тому він має особливий, терпкий смак і приємний, легкий аромат. У процесі вирощування Çaykur Філіз також не використовуються пестициди. Сніговий покрив надійно захищає рослину від негативних факторів зовнішнього середовища. Цей продукт містить у собі вітаміни, мікроелементи, кофеїн, білки й амінокислоти, маючи при цьому антиоксидантні властивості.
-
Tiryaki (Тір'які). Продукт, який створюють шляхом змішування кількох сортів. Ніжне молоде листя збирають у причорноморському регіоні Туреччини. Напій з Тір'які виходить дуже смачним, якісним і ароматним.
-
Tamdem (Тамдем). Чай, без якого не уявляють свого дня працьовиті жителі Туреччини. Вирощують його на дощовому узбережжі Чорного моря. Такий напій сподобається всім, хто любить нотки аромату бергамоту. Тамдем Чайкур – це органічний, корисний турецький чай, який закохає справжнього поціновувача з першого ковтка.
-
Herdem Yeşil (Хердем Йешиль). Йешиль – це зелений чай, зібраний на східних плантаціях чорноморського узбережжя. Виготовляють виключно з якісного листя чайного дерева. Herdem Yeşil виходить смачним із насиченим ароматом і правильною консистенцією.
-
Tirebolu (Тіреболу). Походить із західно-східних плантацій, розташованих на узбережжі Чорного моря. Роблять напій із ретельно відібраного листя, тому Тіреболу вирізняється чудовим ароматом, у якому криється вся колоритність гостинної Туреччини.
-
Kamelya (Камелья). Чай Камелья з регіону Різе, який вирощують без використання хімічних добрив і гербіцидів.
Особливості заварювання
Щоб правильно заварити турецький чай Чайкур, знадобиться спеціальний чайник із подвійним корпусом. Якщо такий девайс є в наявності, то можна приступати до приготування напою:
-
У верхній чайник потрібно засипати сухе чайне листя (1 ст. ложка на 1 персону).
-
У нижню частину слід залити воду і почекати, поки вона досягне температури кипіння. Так, чайне листя у верхньому чайнику заварюватиметься під впливом пари з нижнього резервуару.
-
Після потрібно залити одержаним окропом заварку, щоб рідина покрила чайні листи.
-
У нижню частину девайсу потрібно залити воду і поставити на вогонь.
-
Напій буде готовим, коли чаїнки у верхньому чайнику осядуть на дно.
Коли всі перераховані вище маніпуляції виконані, можна приступати до дегустації. З верхнього чайника потрібно налити півчашки заварки і розбавити її окропом з нижнього. Краще пити турецький чай зі спеціальних склянок – армудів.
Щоб зрозуміти, який сорт Чайкур вам більше припадає до смаку, рекомендуємо продегустувати всі варіанти.